PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Avtomanija - F1 forum Seznam forumov -> Hard Core V12

Novi motorji 2011
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Pogon na fižolovo paro in elastiko v F1?
To je fantastična ideja
36%
 36%  [ 14 ]
Brezveze,saj ima RedBull s soapboxi preveč izkušenj!
21%
 21%  [ 8 ]
Zamisel mi ni všeč
42%
 42%  [ 16 ]
Skupaj glasov : 38

Avtor Sporočilo

Ic3M4n
The One and Only

Kraj: okolica škofje loke :P

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 07:54:43    Naslov sporočila: Novi motorji 2011 Odgovori s citatom
FIA je predlagala revolucionarno sprmembo motorjev za leto 2011. Motorji naj bi bili 6 valjni, 2,2 literski s turbo polnilnikom,delovali naj bi pa na bio gorivo.
motorji naj bi razvijali krog 700 konjskih moči s pomočjo sistema za obnavljanje kinetične energije,obrati pa nj bi bili omejeni na 10.000 obr/min.
zdržati bi morali 5 dirk.
v nadaljevanju je padel predlog o traction contrlou(spet),štiri kolesnem pogonu, in 13 sekund trajajoči power boost,za lažje prehitevanje.
predlog prav tako pravi,da bo vsak razvoj, ki ni povezan z razvojem pogonskega dela, (denimo aerodinamika) zelo omejen.

predlog je bil poslan vsem obstoječim proizvajalcem motorjev direktno in ne vodstvu moštva,saj gre za razvoj motorja.poleg obstoječih proizvajalcev pa so predlog dobili tudi Ford in Volkswagen-Audi

sam mislim,da je to fantastična zamisel,saj je dirkalni šport kot je F1 odličen kraj za razvoj novih tehnologij,katere se da uporabiti v vasakdanjem življenju. Še najhitreje in najbolje bojo takšne motorje razvili na tak način in to je super.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

tadejkrze
The One and Only

Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 08:10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
kmalu bodo litri padl na 1.2 pa se bom lahko še jaz udeležil dirk. Laughing Laughing

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

senninha
Žaži

Kraj: prekmurec sem

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 08:20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
brez veze,... Formula ne bo nikoli več to kar je bila do 1. Maja 1994 Crying or Very sad

od takrat se je zelo spremenila razvoj,...

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

F1 Power
Godlike Senna

Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 08:44:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
tadejkrze je napisal/a:
kmalu bodo litri padl na 1.2 pa se bom lahko še jaz udeležil dirk. Laughing Laughing

Kaka beda eii, iz leta v leto slabš, sej čez par let se boma lahk ti pa jst udeležla dirk, pol pa že mulci z kolesi. Ena sama žalost ta FIA Crying or Very sad

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

tadejkrze
The One and Only

Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 08:57:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
McLaren power je napisal/a:
tadejkrze je napisal/a:

Kaka beda eii, iz leta v leto slabš, sej čez par let se boma lahk ti pa jst udeležla dirk, pol pa že mulci z kolesi. Ena sama žalost ta FIA Crying or Very sad

Pol k bomo prvaki Wink pa enkrat v pokoju, pa naši otroc že na rolerjih. Laughing

F1 Power
Godlike Senna

Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 08:59:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
tadejkrze je napisal/a:
McLaren power je napisal/a:
tadejkrze je napisal/a:

Pol k bomo prvaki Wink pa enkrat v pokoju, pa naši otroc že na rolerjih. Laughing

Ma n konc bomo še sam laufal po progi

koto
Bronasta tribuna

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 12:47:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Ma kaj kr neki spreminjajo najbolš pred dominanco ferrarija, ker so potem vsa pravila spremenil...

gilles
The One and Only

Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 13:33:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
neki zanimivega(turbo pogon), neki pa brez veznega(npr TC)

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

Dandzo
The One and Only

Kraj: Šempeter pri Gorici

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 14:49:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
A mi lahko kdo dobi podatek koliko dirkačev se je ubilo takrat ko so bili turbo polnilniki v dirkalnikih? Ker se mi zdi so bili tisti dirkalniki krste na štirih kolesih.

DvDa
The One and Only

Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 14:51:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
hm 2,2 litra turbo se cuje zlo fajn samo bio dizl??? kaj so z lune padli al so samo neumni?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

Dandzo
The One and Only

Kraj: Šempeter pri Gorici

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 15:00:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
DvDa je napisal/a:
hm 2,2 litra turbo se cuje zlo fajn samo bio dizl??? kaj so z lune padli al so samo neumni?
Ampak če bo ta predlog sprejet me zanima kako bodo motorji držali 5 dirk. Smile

DvDa
The One and Only

Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 15:02:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Schumi boy je napisal/a:
DvDa je napisal/a:
Ampak če bo ta predlog sprejet me zanima kako bodo motorji držali 5 dirk. Smile

ja saj 5 dirk vrjetno res lahko samo dizl motorji zdrzijo....pol pa se bojo prisli na idejo o 24 urni driki f1 ...pa zakaj zaboga pogon na vsa 4??? kaj je to relly al kaj?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

gilles
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 17:42:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
pogon na sva štiri brez krilc....hehe...sam potem to ne bi bil več kraljestvo na štirih kolesih. schumiboy..s trbičem je vozu gilles Very Happy hehe

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

schumi_fan
Stanko WIlliams

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 18:14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Jao kake ideje vn prihajajo. Čez 20 let bo formula najpočasnejši šport Confused

gilles
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 18.05.2007. 18:22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
dirke pa bodo potekale od španije do amerike Very Happy Very Happy

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Avtomanija - F1 forum Seznam forumov -> Hard Core V12 Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava