PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Avtomanija - F1 forum Seznam forumov -> F1 Pljuvalnica

Protikadilski zakon ..
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ali ste kadilec & kadilka
Da
19%
 19%  [ 11 ]
Ne
80%
 80%  [ 45 ]
Skupaj glasov : 56

Avtor Sporočilo

aygo
Krtekyan

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 18:59:10    Naslov sporočila: re Odgovori s citatom
skrajni čas ,da bodo sprejeli ta zakon Very Happy

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

Anonymous
Gost

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 19:08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Ja tisi k iso gensko bolani in tisti ki si sami uničujejo življenje i nzdravje teh dveh skupin se res ne da primerjati...sam že nisem bil na bolniški 6 let in včasih se res tudi jaz sprašujem kam gre moj denar ki ga mesečno namenjam za zdravstveno zavarovanje pa ne mi govoriti da bo šel za oklepnike kajt ito je čisto druga tema ,in se dobro ve zakaj so oklepniki potrebni .

torej jest rpedvidevam tako kot Kimpaa in aichi da gre moj denar za tiste ki si zavestno uničujejo zdravje.
in če bi bil omogoče bi sam zahteval da gre moj denar tistim ki imajo res gensko bolezen toda to žal ni mogoče..dobro sedaj boste rekli ja saj kadilci isto plačujejo davke in vse drugo toda če zdravljenje enega bolnika res stane 83.000 evrov potem je jasno da tu ne gre samo za njegov denar.potem je tu še problem ko eni zbolijo zaradi pasivnega kajenja ! dobro eni zavestno pasivno kadijo kakšni pa tudi ne .. torej nevestni kadilci teh ni malo uničujejo zdravje tudi drugim kar smo v večini že ugotovili .

DvDa
The One and Only

Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 19:09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
slavko je napisal/a:
Ja tisi k iso gensko bolani in tisti ki si sami uničujejo življenje i nzdravje teh dveh skupin se res ne da primerjati...sam že nisem bil na bolniški 6 let in včasih se res tudi jaz sprašujem kam gre moj denar ki ga mesečno namenjam za zdravstveno zavarovanje pa ne mi govoriti da bo šel za oklepnike kajt ito je čisto druga tema ,in se dobro ve zakaj so oklepniki potrebni .

torej jest rpedvidevam tako kot Kimpaa in aichi da gre moj denar za tiste ki si zavestno uničujejo zdravje.
in če bi bil omogoče bi sam zahteval da gre moj denar tistim ki imajo res gensko bolezen toda to žal ni mogoče..dobro sedaj boste rekli ja saj kadilci isto plačujejo davke in vse drugo toda če zdravljenje enega bolnika res stane 83.000 evrov potem je jasno da tu ne gre samo za njegov denar.potem je tu še problem ko eni zbolijo zaradi pasivnega kajenja ! dobro eni zavestno pasivno kadijo kakšni pa tudi ne .. torej nevestni kadilci teh ni malo uničujejo zdravje tudi drugim kar smo v večini že ugotovili .

hm ok v bistvu mi sam ena stvar ni jasna....zakaj tocno slovenja sploh potrebuje vojsko???? kdo nas bo napado??? pa tut pti tej nasi vojski nas lahko glih kaki monako al pa lihnstain napade da se jih premagamo...ostale drzave tak majo 10× veco vojsko torej kaj bomo z oklepniki?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

Anonymous
Gost

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 19:12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
DVDA odgovor je preprost ..dejstvo je da smo podprli vztop v nato in dejstvo je da jih potrebujemo za sodelovanje v mirovnih operacijah .valjda nebi poslal naše vojake v tujino brez oboržitve in zaščite ! lahko se pa javiš sam Laughing kaj več o tem pa lahko pove ČIKO razen če ga ni sedaj že vse minilo .

veš nekoč so se tudi spraševal izakaj potrebujemo toliko helikopterjev in ravno ti helikopterj irešujejo življenja . sicer pa mislim da gre tema v napačno smer ! govorili naj bi o kadilcih in nekadilcih in zakonu!

Dandzo
The One and Only

Kraj: Šempeter pri Gorici

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 19:41:03    Naslov sporočila: Re: Protikadilski zakon .. Odgovori s citatom
f1 rules je napisal/a:
slavko je napisal/a:
Evo končno je odprta ena zelo življenska tema ,in me zanima kaj si mislite o tem zakonu ! jest sem kljub temu da občasno kakšnega prižgem zelo vesel da se kaj takega sprejme,tod vprašanje je kako bo z zelo majhnimi lokali .... aja pa nej poudarim da sem nekoč tudi po škatlo in več na dan pokadil .torej meni je uspelo samega sebe spreobrniti in to šele takrat ko mi je začelo nagajati zdravje . Very Happy Torej zanimajo me vaše izkušnje Razz

izkušnje s cigareti? jih ni bilo in jih ne bo Smile sicer kajenja ne prenesem tut, če kdo v moji bližini kadi... mam astmo in me takoj zvije Confused Smile
Isto jst. In mam tud jst astmo že od majhnega. Wink Tak, da če bi začel kadit ne vem, kaj bi se z mano zgodilo, če bi sploh še ostal živ, ker pomoje bi se kr tam zadušil. Lepo je videt, ko gremo s prijatelji kdaj po tekmi od nogometa na sladoled oz. na burek in v tistem lokalu je vse zadimljeno in se niti dihat ne da notr. Tako, da je prav, da se uvedejo fizično ločeni prostori za kadilce. Wink

DvDa
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 19:44:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
slavko je napisal/a:
DVDA odgovor je preprost ..dejstvo je da smo podprli vztop v nato in dejstvo je da jih potrebujemo za sodelovanje v mirovnih operacijah .valjda nebi poslal naše vojake v tujino brez oboržitve in zaščite ! lahko se pa javiš sam Laughing kaj več o tem pa lahko pove ČIKO razen če ga ni sedaj že vse minilo .

veš nekoč so se tudi spraševal izakaj potrebujemo toliko helikopterjev in ravno ti helikopterj irešujejo življenja . sicer pa mislim da gre tema v napačno smer ! govorili naj bi o kadilcih in nekadilcih in zakonu!

njah te naj kupijo raje stelth letala pa bojo varni v mirovnih operacijah:) kr neki oklepnik proti bazuki al pa tanku glih nima realnih sans al pa kaki proti tankovski mini...tak da so oklepniki bolj za mobilnost kot obrambo

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov

Anonymous
Gost

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 19:56:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
DvDa je napisal/a:
slavko je napisal/a:

njah te naj kupijo raje stelth letala pa bojo varni v mirovnih operacijah:) kr neki oklepnik proti bazuki al pa tanku glih nima realnih sans al pa kaki proti tankovski mini...tak da so oklepniki bolj za mobilnost kot obrambo
Ti oklepniki so primerni tako za mobilnost kot za obrambo pa tudi napad. in temu primerna je potem tudi oborožitev..imeli bodo od lahke oborožitve in tudi težjo obožitev .recimo to je bilo že v bivši JLA ,da so bili bataljoni različno opremljeni z oklepno tehniko ..sicer bodo pa v tujini več ali manj za zaščito vojakov in obrambo..nebomo se šli kavbojce in indijance tako kot to dela BUŠKA Twisted Evil zel olep primer sodelovanja v mirovnih operacijah sta ravno kosovo in afganistan .in v vseh teh letih še niso bili z tankom napadeni ! torej to v bistvu ni nič novega ,gre samo zato da bodo pač naši bolje opremljeni.

sicer pa na kosovu recimo sodeluje 36 držav in od spomladi bo naših tam doli še več ! kajti mislim da je tudi to jasno da je v interesu slovenije da je na jugu mir ..torej naši opravljajo odlično svoje poslanstvo ,ki je odvrnitev raznih vojnih nevarnosti čim dlje od slovenije ..vsaka država prispeva svoj delež in to je to ! Very Happy

Anonymous
Gost

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 20:01:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Mimogrede na poslanstvo ki ga opravlja SV bi morali biti ponosni ne pa da se vedno sprašujemo zakaj je potrebna in zakaj toliki stroški ..torej bodimo ponosni na to kar imamo ! in naši so se že večkrat v pretekli zgodovini izkazali kot odlični vojak iin poveljniki ..DVDA to bi še posebno ti moral razumeti glede na to da je general rudolf maister iz vašega konca...če bi takrat poslušal tedanjo vlado v ljubljani ,danes slovenija koroške nebi imela .mislim te v sloveniji !

DvDa
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 20:09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
slavko je napisal/a:
Mimogrede na poslanstvo ki ga opravlja SV bi morali biti ponosni ne pa da se vedno sprašujemo zakaj je potrebna in zakaj toliki stroški ..torej bodimo ponosni na to kar imamo ! in naši so se že večkrat v pretekli zgodovini izkazali kot odlični vojak iin poveljniki ..DVDA to bi še posebno ti moral razumeti glede na to da je general rudolf maister iz vašega konca...če bi takrat poslušal tedanjo vlado v ljubljani ,danes slovenija koroške nebi imela .mislim te v sloveniji !

nja sn hodo na oš ki je posvecena njemu in se strinjam da je nasa vojska na nivoju ampak oklepniki so mi potrosnja dnara te bi raje neke jeepe nabavli al pa tanke al pa malo enega malo drugega ne pa neka srednja pot ko se da opremit ko jeep al pa ko tank...ce smo ze na forumu od avtomobilskih sportov primer: to mi je cist isto ko da vcazems dtm vozilo za osnovo in ga lahko z par dodaki spremenis v vozilo za f1 in z drugimi dodaki v relly vozilo pac nesmisel..

Anonymous
Gost

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 20:30:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
No sej imajo jeepe tudi ..recimo PUCH ali pa HUMERJE .recimo hamerji so tud idobro zaščiteni proti oborožitvi 7,62 mm še posebno dovbro sta pa zaščiteni streha in podvozje..naprimer z tem vozilom lahk otudi na mino zapelješ in ostaneš nepoškodovan ..to je vozilo ki ga poganja 6,5literski turbodizelski motor z močjo 190 KM..njvečj ohitrost ki jo vozilo doseže je 125kmh .. govorim o hamerju ki je v uporabi SV in ki jih z pridom uporabljajo v mednarodnih operacijah ..ta vozila uporabljajo skupaj z VALUKI .. tanki ne pridej ov upoštev razen če bi doli poslali tanke m-84 kar bi bilo neumno ..v natovih operacijah se vičinoma uporabljajo lahka oklepna vozila ki so dosti bolj mobilna in imajo tudi dokaj dobro zaščito ,jasno pa je da valjda nimajo take zaščite kot tanki toda saj tanke se tudi da uničiti z bazuko ,torej ta tvoja teorija pade v vodo .

tak okot cela najina debata ker sva zašla popolnoma iz teme Laughing Laughing torej vrnimo se na staro temo ! Very Happy

aja pa še to ! torej je nesmiselna potrošnja tudi to da sm onabavili končno prave transportne helikopterje ..gre za tri COUGARJE ki se jih da zel odobro uborožiti in hkrati lahk omislim da 24 do zob oboroženih vojakov..ti helikopterji imaj otudi več namensko uporabo kot je naprimer umik opreme in vojakov iz kriznih bojišč kot za gašenje požarov pa tudi za reševalne naloge.naprimer drugi BELLOVI helikopterji lahko prenesejo 1500 kg podvesnega tovora medtem ko COUGARJI prenesajo lahko 4500 kg tovora...to bo še posebno prav prišlo poleti ko bo potrebno gasiti požare..

DvDa
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 20:48:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
slavko je napisal/a:
No sej imajo jeepe tudi ..recimo PUCH ali pa HUMERJE .recimo hamerji so tud idobro zaščiteni proti oborožitvi 7,62 mm še posebno dovbro sta pa zaščiteni streha in podvozje..naprimer z tem vozilom lahk otudi na mino zapelješ in ostaneš nepoškodovan ..to je vozilo ki ga poganja 6,5literski turbodizelski motor z močjo 190 KM..njvečj ohitrost ki jo vozilo doseže je 125kmh .. govorim o hamerju ki je v uporabi SV in ki jih z pridom uporabljajo v mednarodnih operacijah ..ta vozila uporabljajo skupaj z VALUKI .. tanki ne pridej ov upoštev razen če bi doli poslali tanke m-84 kar bi bilo neumno ..v natovih operacijah se vičinoma uporabljajo lahka oklepna vozila ki so dosti bolj mobilna in imajo tudi dokaj dobro zaščito ,jasno pa je da valjda nimajo take zaščite kot tanki toda saj tanke se tudi da uničiti z bazuko ,torej ta tvoja teorija pade v vodo .

tak okot cela najina debata ker sva zašla popolnoma iz teme Laughing Laughing torej vrnimo se na staro temo ! Very Happy

aja pa še to ! torej je nesmiselna potrošnja tudi to da sm onabavili končno prave transportne helikopterje ..gre za tri COUGARJE ki se jih da zel odobro uborožiti in hkrati lahk omislim da 24 do zob oboroženih vojakov..ti helikopterji imaj otudi več namensko uporabo kot je naprimer umik opreme in vojakov iz kriznih bojišč kot za gašenje požarov pa tudi za reševalne naloge.naprimer drugi BELLOVI helikopterji lahko prenesejo 1500 kg podvesnega tovora medtem ko COUGARJI prenesajo lahko 4500 kg tovora...to bo še posebno prav prišlo poleti ko bo potrebno gasiti požare..
treba se je pozanimat kaj je najboljse nabavit da se zapeljes v parlament da sprejmejo razumne zakone ne kr neke zakone:D pa glede bazuk za ta nka rabis protitankovski projektil za vecino oklepnikov pa so ze navadni dovol da ga zlukna

komar
Stanko WIlliams

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 22:54:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
DvDa je napisal/a:
slavko je napisal/a:

treba se je pozanimat kaj je najboljse nabavit da se zapeljes v parlament da sprejmejo razumne zakone ne kr neke zakone:D pa glede bazuk za ta nka rabis protitankovski projektil za vecino oklepnikov pa so ze navadni dovol da ga zlukna

Važn je, da bodo sedaj sprejeli razumen zakon in prepovedali kajenje na javnih prostorih!

Anonymous
Gost

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 23:12:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
XVIII je napisal/a:
slavko je napisal/a:
Sicer moram pa podrpeti tudi strica ..ja tudi droge in alkohol sta resen problem ! toda upajmo da se b otudi na tem področju kaj premaknilo..alkoholikov je po nekaterih ocenah 300.000.00 ! ta cifra je šokantna..in sedaj če pogledamo da sta v familiji vsaj še dva člana potem se vidi koliko folka trpi še zaradi tega ...

Zat omisli mda bi morali izvesti še en ukrep ..to je kot je bilo predlagano v oddaji dvig cen .recimo na škatlico 1 evro ,in tisti evro nameniti za zdravljen in odpravo posledic kajenja .isto velja za alkohol ! alkohol bi morali podražiti recimo za vsaj 10% vsaj žgane pijače.vino recimo manj !

Ja stric se spomnim včasih se je kadilo v avtobusih v kinotih pa še kje ..praktično včasih je bilo to in ! toda v zadnjih letih število kadilcev drastično upada ! večji problem so tamladi tisti ki se še šolajo ...se strinjam z barovičem da bi morali tamlade bolj osveščati tega je res premalo ..

Da bi blo 300k alkoholikov v SLO? A to pa sigurno ne bo držal, če spiješ 3dl vina na dan še ne pomen, da si alkoholik!!

pomojem bo kr držalo, naprimer v vasi v kateri živim je skorajda v vsaki hiši vsaj eden alkoholik. kadi pa jih bistveno manj. alkoholiki so predvsem moški 40 naprej, se pravi naši očetje. enako je blo z mojim fotrom, on je šou u zidanco pa je cukal.
dejansko se ne zavedajo, kolk popijejo. potem pa je usak večer ista zgodba.
pijan pa tečen se zdira nad vse družinske člane. v naši družini se je to rešilo tako,
da smo mu postavili ultimat ali alkohol ali pa družina. nismo mu čist prepovedal alkohol ampak smo mu lepo razložil da se mora vzdržat. rezultat je neverjeten.
od takrat v hiši ni prepirov,... in mislm da tudi pri cigaretih je isto, moralo bi se reševati v krogu družine. taki zakoni se mi zdijo nesmiselni, sicer nism kadilec,
alkohol pa uživam v zmernih količinah.

čiko
Pabl Huano Krjola

Kraj: Bosna

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 23:32:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
DvDa je napisal/a:
slavko je napisal/a:

Kar se tiče tankov za Slovenijo niso primerni in jih bomo imeli(tistih 30) samo še do leta 2010. Kar se tiče pa Patrie se jo pa ne da primerjat niti z našim Krpanom kaj šele Valukom. Sam če bom še ostal v vojski se zelo veslim da se bom lahko vozu z takim vozilom.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

flying fin
Judžiiiii IIIIIIIIIIIde

PrispevekObjavljeno: 27.01.2007. 01:37:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
zdj bo čist ql k bojo kajenje na javnih prostorih prepovedal.....hehe pa še lepše bomo dišal Wink

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Avtomanija - F1 forum Seznam forumov -> F1 Pljuvalnica Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava