PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Avtomanija - F1 forum Seznam forumov -> F1 Pljuvalnica

Protikadilski zakon ..
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ali ste kadilec & kadilka
Da
19%
 19%  [ 11 ]
Ne
80%
 80%  [ 45 ]
Skupaj glasov : 56

Avtor Sporočilo

Anonymous
Gost

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 09:11:49    Naslov sporočila: Protikadilski zakon .. Odgovori s citatom
Evo končno je odprta ena zelo življenska tema ,in me zanima kaj si mislite o tem zakonu ! jest sem kljub temu da občasno kakšnega prižgem zelo vesel da se kaj takega sprejme,tod vprašanje je kako bo z zelo majhnimi lokali .... aja pa nej poudarim da sem nekoč tudi po škatlo in več na dan pokadil .torej meni je uspelo samega sebe spreobrniti in to šele takrat ko mi je začelo nagajati zdravje . Very Happy Torej zanimajo me vaše izkušnje Razz

komar
Stanko WIlliams

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 09:38:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Slavko: Jaz lahko rečem, končno da bo sprejet tak zakon. That's all.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

aichi
Žan Tot od F1M

Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 10:02:03    Naslov sporočila: Aha Odgovori s citatom
Končno. vse ostalo debatirat je brezveze. Ko so pr nas v službi kadili, sem si moral vsak dan lase prat, pa dnevno cote metat v pralni stroj, k sreči je naš direktor popizdo že precej pred zakonom.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

ripmork
Walter odda' Wolf

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 11:15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Citiram:
Končno. vse ostalo debatirat je brezveze.

tako je, se strinjam 100%
Ravno včeraj prišel z debate iz bara, kjer sem se zadrževal slabo eno uro...
bunda,obleka do spodnje majce, čupa...ma vse smrdi po sranju od nikotina do amena, če bi bil pa mal dalj bi me pa še oči pekle od dima.
skrajni cajt res.

btw pa razumem kadilce ki jim to ne bo po godu, ampak tako pač je ane, pravica kadilca da kadi kjer hoče je pač povožena z temeljno pravico človeka do neonesnaženega zraka.
Cool [/url]

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo

stric
Fernandinho A Lonc

Kraj: tle bliz

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 11:30:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Ha
Prvo kot prvo je prav, da se po službah in ustanovah ne kadi.
Starejši se gotovo še spomnite, kako so bili pepelniki tudi v avtobusih.
Tisto so bili res kavbojski cajti.

Je pa predlog zakona totalno mimo.
Zaradi tega zakona jih bo morda kak procent nehalo kadit.
Kadilo se bo zdej pred lokali, pred diskotekami itd..
Da mladina ne bo kadila je treba v O.Š. uvest nekaj ur mesečno predavanje
o škodljivem življenju in ne samo kajenju, ki je med blažjimi oblikami zastrupljanja
Bolj me skrbijo mamila.
Naj mi kdo pove kako bo babuška v trafiki lahko preverila starost.
Ali bo zahtevala osebno izkaznico, ki jo pa po zakonu ne sme.

Enako je bil kebrov zakon. Ali kaj manj pijemo.
Ali otroci kaj težje pridejo do alkohola. Celo slabše je.
Prej je v lokalu spil kozarček ali dva, zdej pa za vogalom kar s flaše.

Stari zakon je bil vsaj koliko toliko realen.
Zdej bodo mladi še ravno tako kadil, le da se lahko zgodi črna trgovina cigaret.
Zavojček cigaret naj bo 5 ali 6 eur in konc debate
Zdej koštajo povprečno 2 eur, dodat še 3 eur namenskega za zdravje.

Ne ljubi se mi kaj več napisat.
Je pa država gnila po počes in podolgem.
Praskajo samo tam, kjer jih nič ne srbi. Twisted Evil

komar
Stanko WIlliams

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 11:35:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
stric je napisal/a:
Ha
Prvo kot prvo je prav, da se po službah in ustanovah ne kadi.
Starejši se gotovo še spomnite, kako so bili pepelniki tudi v avtobusih.
Tisto so bili res kavbojski cajti.

Je pa predlog zakona totalno mimo.
Zaradi tega zakona jih bo morda kak procent nehalo kadit.
Kadilo se bo zdej pred lokali, pred diskotekami itd..
Da mladina ne bo kadila je treba v O.Š. uvest nekaj ur mesečno predavanje
o škodljivem življenju in ne samo kajenju, ki je med blažjimi oblikami zastrupljanja
Bolj me skrbijo mamila.
Naj mi kdo pove kako bo babuška v trafiki lahko preverila starost.
Ali bo zahtevala osebno izkaznico, ki jo pa po zakonu ne sme.

Enako je bil kebrov zakon. Ali kaj manj pijemo.
Ali otroci kaj težje pridejo do alkohola. Celo slabše je.
Prej je v lokalu spil kozarček ali dva, zdej pa za vogalom kar s flaše.

Stari zakon je bil vsaj koliko toliko realen.
Zdej bodo mladi še ravno tako kadil, le da se lahko zgodi črna trgovina cigaret.
Zavojček cigaret naj bo 5 ali 6 eur in konc debate
Zdej koštajo povprečno 2 eur, dodat še 3 eur namenskega za zdravje.

Ne ljubi se mi kaj več napisat.
Je pa država gnila po počes in podolgem.
Praskajo samo tam, kjer jih nič ne srbi. Twisted Evil

Veš kaj, nas nekadilce ne zanima koliko jih bo nehalo kaditi, mi samo hočemo dihati čist zrak okoli nas. In ta zakon je edino pravilni.

Ja in trgovci bodo zahtevali dokument mladini če bodo vzeli zakon resno, tako kot je sedaj pri alkoholu. Ravno tako zahtevajo dokument.

aichi
Žan Tot od F1M

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 12:10:39    Naslov sporočila: Kajenje Odgovori s citatom
pa saj so na trenjih včeraj lepo povedali, da se je število kadilcev zmanjšalo tud brez da bi rabli ta zakon dat, js ga jemljem zgolj kot to, da če bom šel kam na sestanek, na kosilo, da ne bom domov prismrdel kot en turk.

kravon
VIP klub

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 12:19:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Jaz sem za zakon. Predvsem zato, da bom lažje dihal brez Bronhija in da ne bom, kot večina do zdaj, smrdel po dimu.

Se pa z namenom protikadilskega zakona pojavlja vprašanje alkohola. Namen tega zakona je verjetno tudi zmanjšati število kadilcev (ali odvisnikov). Če bo šlo tako naprej bodo potem morali prepovedati tudi alkohol. Kako bodo pa potem razlagali reševanje od odvisnosti? Ali boste tudi za prohibicijo alkohola oz. dovoljenih samo deci vina pri obroku? Very Happy Včasih na novoletnih rajanjih na prostem tudi polivajo z alkoholom in moram zaradi alkota cote prat. Laughing

stric
Fernandinho A Lonc

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 12:19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
glej vem, da nekadilce kaj malo breiga koliko jih bo nehalo kadit
ali celo začeli ne bodo
Tudi pri meni je vsaj 10 let prepoved kajenja v moji bajti in avtu.
Če kdo hoče kaditi je za to terasa * z menoj vred.

trapasto je zgovarjanje, da bodo z omejevanjem navem kaj dosegli
in da sedaj nekadilcem ne bo teba prat cun in las
saj res enkrat na mesec je dovolj

dejmo bit pošten.
Če imaš interes biti z nekom ki kadi boš neglede na to kako bo pihal vate
Če nimaš nevem kakega interesa oziroma koristi ima nos čisto drugačno občutljivost
vse je v beticah

komar
Stanko WIlliams

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 12:24:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
stric je napisal/a:
glej vem, da nekadilce kaj malo breiga koliko jih bo nehalo kadit
ali celo začeli ne bodo
Tudi pri meni je vsaj 10 let prepoved kajenja v moji bajti in avtu.
Če kdo hoče kaditi je za to terasa * z menoj vred.

trapasto je zgovarjanje, da bodo z omejevanjem navem kaj dosegli
in da sedaj nekadilcem ne bo teba prat cun in las
saj res enkrat na mesec je dovolj

dejmo bit pošten.
Če imaš interes biti z nekom ki kadi boš neglede na to kako bo pihal vate
Če nimaš nevem kakega interesa oziroma koristi ima nos čisto drugačno občutljivost
vse je v beticah

Če greš v lokal in se kadi, potem moraš cunje oprat. Čas je da se stvari pride do dna. In hvala bogu bo očitno temu konec do poletja.
Kar se pa tiče podražitve kot si rekel, ja bi blo fajn, ampak ne le na 5€ bolje na 20€.

Če pa kdo doma hoče koga gledat ki kadi je pa to njegova stvar in to ni predmet zakona.

Mark
Senna Pripravnik

Kraj: Vukojebina

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 12:26:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Zakon je sicer čisto ok, samo to ni pravi pristop k zmanjšanju števila kadilcev.
Dokler bodo prodajali cigarete, bodo obstajali tudi kadilci, zato mislim da so se zadeve lotili na nepravem koncu.
Če bi bilo po moje, bi ukinil prodajo cigaret in vsako dejavnost na črnem trgu povezano s tem močno kaznoval, pa bi bila stvar rešena.

aichi
Žan Tot od F1M

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 12:31:01    Naslov sporočila: Zakon Odgovori s citatom
Manjka še ena ključna zadeva: js plačujem za osnovno in dodatno zdravstevno zavarovanje cca 10 jurjev, v praksi to pomeni, da plačujem isto, kot kadilec, ki je rizična skupina in bo vsak tretji zanesljivo fasal težjo obliko obolenja zaradi kajenja. Enako velja za alkohol.
Zavarovalnice bi morale rečt: hop, vi kadite, ste rizični, vas pa stane zavarovanje 25 jurjev, iz katerga bomo krili vaše zadnje ure, ko boste na Golniku sede (ker samo takrat še lahko dihajo) umirali za rakom na pljučih.
Isto pesmico ponovimo z alkoholom, vi ste alkoholik, kritična so jetra, srce, ožilje, vaše zavarovanje bo višje. Al pa ga sploh ne bodo zavarovali.
Ker tako kot je zdaj, dejansko jaz plačujem, ki živim "zdravo", za tiste, ki ga serjejo.

Ko bo še to urejeno, se bo pa še kaj spremenilo. Proti kadilcem nimam osebno nič, nihče ga ne sili, da mora vlečt strupe v sebe, enako tudi pri alkoholikih, potem ko jokajo žene, ker je zleto s ceste in se ubil. Nobene empatije, nihče mu ni zlival vina po grlu dol. Ampak ne na moj račun. Kake deset let nazaj smo vozili v koloni ene 30, ker je odspredaj en radikalno vijugal, nakar je kresnil v ograjo in obstal, stopil, bolje, padel iz avta, pogledal škodo in hotel odpeljati naprej, Bil sem dva avta nazaj in v hipu skočil ven, do njega, segel v avto, potegnil ven ključe (bila je Samara) in jih vrgel dol v travnik. Voila!
Možnost, da bi ga še kdo nedolžen nasrkal zaradi njega, je nula!

Ok, da skončam anekdoto in grem v prakso. Kajenje naj bo omejeno samo na prostore, kjer niso v napoto, smrad, ogrožajo ali kako drugače motijo tistih, ki ne kadijo in teh je več. Idej, da js motim koga, ker ne kadim, pa itak ne bom komentiral, ker so na ravni imbecilov.

aichi
Žan Tot od F1M

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 12:32:11    Naslov sporočila: Ukinit ne Odgovori s citatom
Mark je napisal/a:
Zakon je sicer čisto ok, samo to ni pravi pristop k zmanjšanju števila kadilcev.
Dokler bodo prodajali cigarete, bodo obstajali tudi kadilci, zato mislim da so se zadeve lotili na nepravem koncu.
Če bi bilo po moje, bi ukinil prodajo cigaret in vsako dejavnost na črnem trgu povezano s tem močno kaznoval, pa bi bila stvar rešena.

Pa saj se ti logika kaže sama po sebi, če bereš moj prejšnji post. Pustiš cigarete, sam nabiješ še 150 % davka gor, s katerim boš plačal vso škodo, neposredno in posredno, ki se dogaja.

komar
Stanko WIlliams

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 12:38:53    Naslov sporočila: Re: Zakon Odgovori s citatom
aichi je napisal/a:
Manjka še ena ključna zadeva: js plačujem za osnovno in dodatno zdravstevno zavarovanje cca 10 jurjev, v praksi to pomeni, da plačujem isto, kot kadilec, ki je rizična skupina in bo vsak tretji zanesljivo fasal težjo obliko obolenja zaradi kajenja. Enako velja za alkohol.
Zavarovalnice bi morale rečt: hop, vi kadite, ste rizični, vas pa stane zavarovanje 25 jurjev, iz katerga bomo krili vaše zadnje ure, ko boste na Golniku sede (ker samo takrat še lahko dihajo) umirali za rakom na pljučih.
Isto pesmico ponovimo z alkoholom, vi ste alkoholik, kritična so jetra, srce, ožilje, vaše zavarovanje bo višje. Al pa ga sploh ne bodo zavarovali.
Ker tako kot je zdaj, dejansko jaz plačujem, ki živim "zdravo", za tiste, ki ga serjejo.

Ko bo še to urejeno, se bo pa še kaj spremenilo. Proti kadilcem nimam osebno nič, nihče ga ne sili, da mora vlečt strupe v sebe, enako tudi pri alkoholikih, potem ko jokajo žene, ker je zleto s ceste in se ubil. Nobene empatije, nihče mu ni zlival vina po grlu dol. Ampak ne na moj račun. Kake deset let nazaj smo vozili v koloni ene 30, ker je odspredaj en radikalno vijugal, nakar je kresnil v ograjo in obstal, stopil, bolje, padel iz avta, pogledal škodo in hotel odpeljati naprej, Bil sem dva avta nazaj in v hipu skočil ven, do njega, segel v avto, potegnil ven ključe (bila je Samara) in jih vrgel dol v travnik. Voila!
Možnost, da bi ga še kdo nedolžen nasrkal zaradi njega, je nula!

AMEN!

Ok, da skončam anekdoto in grem v prakso. Kajenje naj bo omejeno samo na prostore, kjer niso v napoto, smrad, ogrožajo ali kako drugače motijo tistih, ki ne kadijo in teh je več. Idej, da js motim koga, ker ne kadim, pa itak ne bom komentiral, ker so na ravni imbecilov.

stric
Fernandinho A Lonc

PrispevekObjavljeno: 26.01.2007. 12:44:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
no super počasi gremo k bistvu

država je bedasta;

proizvajalec dobi cca 1/10 vrednosti zavojčka. Ostalo država pokasira
20 eur se strinjam
veliko jih bi nehalo kadit in dežava bi vseeno dobila vsaj toliko, če ne še več
prepoved pordaje tobaka je sicer res najbolj, samo država ne bo sebi v skledo pluvala.

Nasplšno za vse politike velja!!
gospodu ministru je prav vseeno kako jest škripnem. Ali od cigaret , me zbije pijanc
ali mi slika pade na betico.
Oni točno vejo, da zakon ne bo prinesel čisto nič.
To je samo dokazovanje samega sebe in trenutne moči, ki jo uživajo.
Tudi to je bolezen in še kako moteča za okolico, in zapravljanje našega denarja

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Avtomanija - F1 forum Seznam forumov -> F1 Pljuvalnica Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava