PomočPomoč   IščiIšči   ČlaniČlani   SkupineSkupine   Registriraj seRegistracija   Tvoj profilProfil   Zas. sporočilaZas. sporočila   PrijavaPrijava 
Avtomanija - F1 forum Seznam forumov -> Hard Core V12

KERS da ali ne?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

KAteri avto mislite da je hitrejši? s KERS ali brez?
s KERS
50%
 50%  [ 16 ]
Brez
37%
 37%  [ 12 ]
Ne vem
12%
 12%  [ 4 ]
Skupaj glasov : 32

Avtor Sporočilo

Byrkus
Veliki Modrec F1

Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: 11.01.2009. 21:04:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Kar se mene tiče, naj raje izumijo učinkovit način skladiščenja električne energije. Meni je danes crknil že drugi akumulator v treh mesecih... Smile Drugače pa ima opisana verzija precej več smisla. Še vedno pa sem nekako skeptičen, če bi to znalo prinesti kaj koristi. Se pa vseeno pustim presenetit.

[size=150]VIVA TARGA![/size]

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov

Ic3M4n
The One and Only

Kraj: okolica škofje loke :P

PrispevekObjavljeno: 11.01.2009. 21:46:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
tudi mene preseneča, da je z vztrajnikom mogoče naredit tako učinkovit sistem. sicer pa naj bi obstajal še en drugačen, popolnoma mehanski sistem z vzrajnikom, brez generatorjev.

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo

kenny1370
VIP paddock

PrispevekObjavljeno: 11.01.2009. 21:49:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Priznam da nism čist na tekočem s temle KERS-u, ampak mene pa zanima čemu je point uvest neko novo pravilo, torej to shranjevanje kinetične energije pri zaviranju, če je potem povsem prepuščeno ekipam ali ga bodo sploh uporabljala ali ne?

Če si jst to prav razlagam ima to potem nekako enak smisel kot pravilo o hitrosti vožnje čez bokse. Če bi tudi o uporabi le slednjega odločala moštva, bi se verjetno vsak 200km/h pripeljal v bokse...

Prosim razsvetlite me če si to narobe razlagam Smile

lp

andrej
PikoSenna

PrispevekObjavljeno: 11.01.2009. 21:59:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
ja glej. Kers je v 2009 legalen

izziv moštvom

ni to isto kot če jim dovolijo slickse... nekateri bi pa še vedno vozili z gumami z žlebovi ?

s tem da je kers bolj zakompliciran gut slicksi in gume z žlebovi

ta kers pomeni tehnologijo. razvoj tehnologije. mogoče bo bmw razvil takšno da bodo zaradi tega hitrejši na stezi. nekateri bodo prisegali na dirkalnik brez kersa...

V8, V12 ?

prosta izbira.

Ic3M4n
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 11.01.2009. 22:37:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
tako kot je andrej napisal, KERS so letos dovolil zato, da niso moštvom zvili roke, da ga morajo v tako kratkem času razvit in uporabljat. Če bi bil sistem letos obvezen, bi v prvi fazi zmetali več denarja v razvoj,sredi sezone pa bi se moštva že pritoževala in zahtevala ukinitev, da ne omenjam tega,da bi formula 1 v težkih časih recesije verjetno izgubila veliko gledalcev, saj nihče ne bi hotel ugibat komu ne bo crknilo, namesto da bi ugibal kdo bo zmagal.

moštva bi zagotovo bila proti obvezni uporabi KERS in ker lahko z enostavno večino glasov spremnijo pravila, bi KERS najbrž ukinili za vsaj eno če ne več sezon. to pa za predsednika mosleya ne bi bilo sprejemljivo, saj nihče ne bi vedel, kaj sploh dela na čelu krovne organizacije, tako pa so neke spremembe ki se kot bonus oglašujejo z nalepko "okolju prijazno".

tadejkrze
The One and Only

Kraj: Brezovica

PrispevekObjavljeno: 12.01.2009. 07:27:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
A naslednje leto bo obvezen?

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran

Ic3M4n
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 12.01.2009. 10:50:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
mislim da je tudi za prihodnje leto samo dovoljen, ni pa (še) obvezen.

Ic3M4n
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 12.01.2009. 15:29:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
takole zgleda KERS ki ga razvija Magnetti-Marelli

takole pa Williamsov vztrajnik

in popolnoma mehanska razičica KERS z vztrajnikom

gilles
The One and Only

Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: 12.01.2009. 20:26:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Zame, ki nisem ravno iz teh vod je vse to čudo. Very Happy
Ma kej si ga prou vidu
Al si ga sam slišu
Hej hou srow fižou
Ma nbom kompliciru
Pocejst šiba glista
Ma sej je prow lih tista
Bla bla bla bla bla bla ...

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

Ic3M4n
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 05.04.2009. 14:46:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
http://www.formula1.com/news/technical/2009/806/638.html

ferrarijeva rešitev za shranjevanje baterij. vedno bolj sem prepričan, da je FIA naredila veliko napako, ker so dali premalo pospeška za tiste ki majo KERS.

gilles
The One and Only

Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: 05.04.2009. 18:49:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Se strinjam. Lahko bi dali neomejeno porabo. Tako bi prišlo do večjih razlik med samimi sistemi in njihova uporaba bi bila skorajda nujna.
Zmanjševanje stroškov je pa spet na drugi strani...
Ma kej si ga prou vidu
Al si ga sam slišu
Hej hou srow fižou
Ma nbom kompliciru
Pocejst šiba glista
Ma sej je prow lih tista
Bla bla bla bla bla bla ...

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

dbench
MegaSenna

Kraj: severna primorska

PrispevekObjavljeno: 05.04.2009. 19:15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Glede na to da je omejitev, se KERS res izkaže kot stran vržen čas in denar... učinka v glavnem skoraj ni. Sam sem kar razočaran, saj sem upal in verjel, da bo to precej popestrilo dogajanje, in da bo uporaba vidna oz. slišna iz kamere kokpita, ko se sliši motor.

Zanimivo je to, da vse ekipe, ki so se precej posvetile KERSu, letos še niso v stari formi, torej je vse skupaj bilo zaman, v kolikor se ne bodo izboljšali na drugih področjih.

Ic3M4n
The One and Only

PrispevekObjavljeno: 05.04.2009. 19:23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
če bi povečali čas pospeška, bi tudi McLaren z lahkoto bil med točkami brez težav drugih. ampak spet, nihče v krovni organizaciji ne ve, niti ga ne zanima razlika med avtom ki je izdelan brez kers ter avtom s kers.

fcarsenal10
Žaži

Kraj: Lewis Hamilton

PrispevekObjavljeno: 15.04.2009. 06:18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
Jz sm za ne kers!

Je sedaj na http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Rs9 tudi F12009 pa igram brez KERS-a. Štartu 16, biu pa 3.!

Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov

gasper oman
Judžiiiii IIIIIIIIIIIde

PrispevekObjavljeno: 29.10.2010. 16:59:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom
ali potem bo kers v sezoni 2011?

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Avtomanija - F1 forum Seznam forumov -> Hard Core V12 Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu

Prijava
Uporabniško ime:

Geslo:

Avtomatična prijava